تازه های کشاورزی-هامون کشت
تازه ترین های کشاورزی و جدید ترین اخبار ها کود و و سموم
تازه ترین های کشاورزی،جدید ترین اخبار های سم و کود و کشاورزی،آخرین اخبار کشاورزی
17132
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17132,bridge-core-2.9.0,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-27.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive
 

تازه های کشاورزی

ایران و فرانسه تفاهم‌نامه مشترک توسعه کشاورزی امضا کردند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ،  در نشست مشترکی که بین وزیر جهاد کشاورزی کشورمان و وزیر کشاورزی فرانسه در محل وزرات جهاد کشاورزی برگزار شد طرفین با تنظیم تفاهم‌نامه ‌ای بر نقش محوری کشاورزی در اقتصاد و امنیت غذایی و همچنین اهمیت همکاری دوجانبه در گسترش روابط کشاورزی و تجاری تاکید کردند.

بر اساس این گزارش دو وزیر زمینه‌های مختلفی از بخش کشاورزی از جمله تولیدات گیاهی ، دام و بهداشت آن، تحقیقات ، مسایل اقلیمی و اگرو، اکولوژی را مورد توافق قرار دادند.

قاچاق میوه و سموم خانمان‌سوز کشاورزی

رییس سازمان حفظ نباتات گفت: متاسفانه به دلیل عدم نظارت دقیق در مرزهای کشور شاهد قاچاق میوه و محصولاتی مانند گردو به کشور هستیم که مانند گذشته آفات خطرناک و خانما‌ن‌سوزی را برای کشاورزی به ارمغان خواهد آورد و همه مسئولان باید به صورت جدی با این قضیه برخورد کنند.

محمدعلی باغستانی اظهار کرد: ۶۲۰ آفت در کشور وجود دارد که بسیاری از آنها جزو آفات قرنطیه‌ای و خطرناک است که سوغاتی و ارمغان واردات بی‌حساب و کتاب و قاچاق میوه و محصولات کشاورزی به کشور است که به عنوان مثال می‌توان به آفت مگس زیتون اشاره کرد که از سال ۱۳۸۲با قاچاق زیتون به این کشور وارد شد و همچنان گریبان‌گیر باغداران زیتون است.

توزیع بیش از 31 هزار تن انواع کود در بین کشاورزان

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گفت: در راستای تسهیل فروش و توزیع کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان در طی 6 ماهه اول سال جاری بیش از 31 هزارتن انواع کود در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ، سید حسن حسینی افزود: کود ازته، فسفات و پتاسه از مهمترین کود های مورد نیاز کشاورزان بوده که در این مدت دراختیار بهره برداران قرارگرفته است.

وی تصریح کرد : کوده های اوره و سوپر فسفات تریپل از جمله کود های بوده اند که براساس نیاز استان های مختلف کشور به این استان ها ارسال گردیده است.

حسینی در پایان گفت: در طی این 6 ماهه 65هزار و 524تن انواع بذرگندم از تولید کنندگان بذز خریداری و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

ارتقاء ۳۵ درصدی تولیدات کشاورزی قزوین در گرو مصرف به موقع سموم است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، نیازعلی ابراهیمی‌ پاک صبح امروز در نشست با تعاونی‌های کشاورزی استان قزوین با اشاره به اهمیت مصرف بهینه سموم و کود شیمیایی در مزارع اظهار داشت: براساس تحقیقات انجام شده، تولید محصولات کشاورزی با مصرف به ‌موقع کود و سموم کشاورزی 35 درصد ارتقاء می‌یابد. 

وی با اشاره به اینکه بر مراکز عرضه و فروش سموم شیمیایی باید نظارت ویژه‌ای صورت بگیرد، ادامه داد: از جمله اقدامات سازمان جهاد کشاورزی در زمینه تامین امنیت غذایی شهروندان ، نظارت بر مراکز عرضه و فروش سموم شیمیایی بوده که باید مورد توجه و تاکید مدیران و مسئولان مربوط قرار بگیرد.

 آخرین اخبار کود

 آخرین اخبار سموم

 آخرین اخبار کشاورزی